м. Київ вул. Сергія Гусовського, 12\7
м. Чернігів пр-т Перемоги, 95, оф. 314
Сертифіковане агентство
"Асоціації Фахівців Нерухомості України"
Сертифіковане агентство "Асоціації Фахівців Нерухомості України"

Скільки коштують послуги ріелтора?

Скільки коштують послуги ріелтора?

Тож скільки коштують послуги ріелтора?

Я не розкриватиму жодних таємниць, а також замовчувати про конкретні цифри. Тому що більшість агентств та приватних посередників працюють та оцінюють свою роботу індивідуально. Хтось отримує фіксовану зарплату (ставка, оклад), комусь додатково сплачуються відсотки (їх частина), хтось заробляє ще на другорядних послугах. Але все це залежить від завдань і місця роботи.

Також оплата ріелтору залежить від його зайнятості, тобто він працює як приватний ріелтор або як найнятий співробітник фірм (агентства, ...). У таких випадках ріелтори беруть конкретний відсоток за послуги. Наприклад, в агентствах це може бути як від 3% від повної комісії при продажу, так і до всіх 7% від комісійних при певних форматах компанії. Можна написати, що сьогодні у Чернігові середня комісія під час продажу становить у середньому 3%-5% від суми за попереднім договором, але за фактом буває, що умови змінюються під час надання послуг та остаточні зобов'язання не виконуються сторонами.


На формування лімітів оплати ріелторів впливає безліч факторів: обсяг виконуваних робіт, досвід та професіоналізм ріелтора, агентства; компетентність, досвід, а також важливу роль відіграє місцеве законодавство. На сьогоднішній день поки що в Україні немає законодавчого акта чи кодексу.